Odkazy


Biodiverzita, potraviny, zemědělství a zdravá planeta

Výuková stránka pro studenty středních i žáky základních škol. Dozvíte se spoustu o vztazích mezi zemědělstvím a ochranou přírody a biodiverzity (přírodní rozmanitosti). Stránka je pouze v angličtině, takže ji zároveň můžete použít pro vylepšení svých jazykových znalostí.
https://www.cbd.int/ibd/2008/youth/


BMU pro děti

Chceš si procvičit němčinu? Podívej se na některý z webů, který pro děti i studenty připravili kolegové z německého Ministerstva životního prostředí.
http://www.bmu-kids.de/


Budoucnost je na nás

O tom, jakou si připravíme budoucnost, rozhodujeme sami. třeba tím, jak moc používáme nejrůznější chemikálie. Podívejte se na sérii atraktivních komiksů a přiučte se angličtině nebo francouzštině.
http://www.choosingourfuture.eu


Český rozhlas - Příroda

Stránka plná nejrůznějších zajímavostí a perliček z přírody české, moravské, evropské a vůbec světové. Stačí jen kliknout.
http://www.rozhlas.cz/priroda


Ekologická stopa

Spočítej si, jaký dopad má na planetu Zemi tvůj vlastní způsob života. Spočítej si vlastní ekologickou stopu.
http://www.hraozemi.cz//files/ekostopa/ekostopa.php


Energie pro každého

Jak na to s úsporami energie? Co to jsou obnovitelné zdroje a jak je můžeme využívat? To vše najdete na specializovaných stránkách Evropské komise pro děti a mládež i v češtině.
http://www.managenergy.net/kidscorner/index.html


Film sdružení Tereza: LES – živá pumpa CO2

První TEREZÍ film je na světě a má sedm minut! A o čem je? Hlavně o tom, jací machři jsou stromy, když se jedná o ukládání uhlíku. Film je určený žákům druhého stupně základních škol a pro všechny ty, kdo se chtějí dozvědět o tom, jak les u nich za humny pomáhá proti klimatickým změnám. Nepodaří-li se vám film stáhnout, pište na adela.hamplova@terezanet.cz o pomoc či o zaslání filmu na CD.
http://lesveskole.terezanet.cz/film-les-ziva-pumpa-co2.html


Flying over Natura 2000

Kam odlétají na zimu evropští čápi černí? A kam přesně létají ti z Čech a Moravy? To sledují stránky Českého rozhlasu, nazvané Flying over Natura 2000 (Přelet nad Naturou 2000). Můžete je sledovat on-line!
http://www.rozhlas.cz/flyingover


Geologická encyklopedie on-line

Chcete vědět něco o geologické historii a současnosti naší země i planety? O horninách či nerostech? Neváhejte a využijte geologickou encyklopedii on-line!
http://www.geology.cz/aplikace/encyklopedie/term.pl


Hlas pro tento den

Poznáte podle hlasu jiného ptáka než kukačku a vránu? Chete vědět, kdo to tak pěkně zpívá na vaší zahradě nebo v lese, když jdete na houby? Poslechněte si hlasy našich ptáků na stránkách Českého rozhlasu. O nejrůznějších ptačích obyvatelích naší země se tu dozvíte ještě mnohem víc.
http://www.rozhlas.cz/hlas


Hra o Zemi

Chcete udělat něco pro životní prostředí a nevíte jak? Spočítejte si třeba svoji vlastní ekologickou stopu. Ale i spoustu dalších tipů se dozvíte na stránce Hry o Zemi.
http://www.hraozemi.cz


Hybrid.cz

Zajímáš se o auta? Pak se určitě nezapomeň podívat na tyhle zajímavé stránky o všech možných moderních technologiích a alternativách. Hybridní auta, vodíkové motory, auta na zemní plyn...
http://www.hybrid.cz


Kalkulačka emisí CO2

Chcete vědět, kolik oxidu uhličitého (CO2) putuje díky vám do atmosféry a jak tím přispíváte ke klimatickým změnám? Můžete si to spočítat emisní kalkulačkou (v angličtině).
http://ziemianarozdrozu.pl/apps/online/en/kalkulator.html#


Mládě pralesa

Mládě pralesa - to je zajímavá a hodně neznámá pralesní antilopa, zvaná okapi. Můžete ji sledovat v přímém přenosu ze ZOO ve Dvoře Králové nad Labem na stránkách Českého rozhlasu.
http://www.rozhlas.cz/mladepralesa


Můj kousek Země

Výtvarnou soutěž Můj kousek Země již od roku 2007 pro děti a mládež pořádá Česká geologická služba.
http://www.geology.cz/mujkousekzeme


Nazeleno.cz

Nazeleno.cz - chytrá řešení pro každého. Webík plný užitečných rad pro tebe, tvoje rodiče, kamarády, spolužáky i sousedy. Šetření energií, zdraví, jídlo, móda, cokoli si vybereš.
http://www.nazeleno.cz


Nosorožci

Vše, co ještě nevíte o těchto úžasných zvířatech, se určitě dozvíte na stránkách Českého rozhlasu.
http://www.rozhlas.cz/nosorozci


Nová odysea

Sledujte čápy černé, jak putují přes celé světadíly mezi svým zimovištěm a letním hnízdištěm. Všechno na stránkách Nové odysey na webu Českého rozhlasu.
http://www.rozhlas.cz/odysea


Odhalení

Reality show ze života ohrožených goril, žijících v pražské ZOO. Sledujte on-line aktivity Richarda, Kijivu, Moji, Tatu a dalších členů gorilí tlupy.
http://www.rozhlas.cz/odhaleni


Svět šelem

Stránky pro děti a mládež, které jsou věnované návratu velkých šelem do přírody České republiky. Tyto stránky připravila olomoucká pobočka ekologické organizace Hnutí DUHA.
http://www.svet-selem.cz/


1 | 2 | Další